V Příboře se nám daří třídit nejen oděvy, ale i boty, hračky a bytový textil...

  1. Domovská stránka
  2. Aktuality
  3. V Příboře se nám daří třídit nejen oděvy, ale i boty, hračky a bytový textil...

Rádi pomůžeme s prevencí vzniku textilního odpadu. Zástupci města Příbor nás pozvali k natočení reportáže o tom, co všechno umíme vytřídit...

TextilEco a.s.

15. 12. 2021

Povlečení, prostěradla, batohy, kabelky i čepice. Do bílých kontejnerů TextilEco a.s., které jsou již na 11 místech v Příboře můžete vytřídit opravdu široký sortiment. Až 90% se užitečně znovu využije a zbytek najde své uplatnění v průmyslu, stavebnictví nebo v dílnách.

Město Příbor se dlouhodobě stará o to, aby snížilo podíl textilního materiálu v biologicky rozložitelném odpadu, nebo v komunálním směsném odpadu. Daří se vytřídit ještě větší sortiment ke znovuvyužití. V Boskovicích třídí pracovnice vše manuálně až do 250 kategorií. Nepotřebné oděvy tak končí ve chráněných dílnách, ve školách, v nemocnicích, v útulcích, ale i v prodejnách společensky odpovědné módy. Oděvy, které již nejsou nositelné pak posíláme do průmyslu a stavebnictví.

S trendem zájmu o výrobu nových produktů z použitých oděvů k nám do kontejnerů můžete vhazovat i tašky, boty, pásky, bižuterii, šály, čepice, rukavice atd. U nás se nemusíte ohlížet na sezónu, klidně můžete vytřídit bundy na jaře, nebo v létě. Pro potřeby organizací, které nemají sklad a přijmou bundy jen v zimě u nás vše schováme a dodáme později.

Reportáž přímo z Příbora (od 15:30)

Máte také zájem o kontejner na oděvy?

Ozvěte se nám: info@textileco.as

Líbil se vám článek?

Rádi byste se dozvěděli více nebo máte dobrý nápad?

Zaujalo Vás některé z témat, máte pro nás dobrý tip, kde můžeme konkrétně pomoci nebo do jakého projektu se zapojit? Napište nám!