Určitě vás zajímá, co se se sesbíraným textilem následně děje

  1. Domovská stránka
  2. Aktuality
  3. Určitě vás zajímá, co se se sesbíraným textilem následně děje

Jedličkův ústav, Charita Ostrava, SOS Olomouc, základní školy a další. Až 90 % obsahu kontejneru jsme schopni díky naší třídírně v Boskovicích vrátit zpátky do života

TextilEco a.s.

15. 12. 2021

Příběh za dvířky kontejneru je celkem jednoduchý. Naši kolegové nám sváží obsah kontejneru do Boskovic, kde dochází k prvotnímu roztřídění až do 250 kategorií. Mezi nimi jsou nejčastěji chráněné dílny, společensky odpovědné prodejny, charity, průmysl i recyklační partneři. Díky znovuvyužití a recyklaci jsme mohli podpořit charitativní organizace materiálně (oděvy, obuv, hračky...) v celkové hodnotě přes 590 000 Kč i finančně, hlavně díky přeměně každého vytříděného kousku oděvu v kategorii A (kvalitní) na pár desítek korun v prodejnách společensky odpovědné módy. Díky tomto procesu pokryjeme i náklady na svoz, třídění a rozvoz.

Finančně jsme tedy již podpořili i díky vám neziskové organizace typu Nadace SOVA (podpora dětí v ČR), Unicef Česká republika i Lékaři bez hranic. Dále jsme podpořili společný projekt se studenty VUT na vytvoření nového designu kontejneru tučňák, který svou originální podobou bude inspirovat více lidí ke třídění oděvu a tak společnému předcházení vzniku textilního odpadu. Zaslali jsme podporu do organizací Borůvka Praha, Jedličkův ústav, domy s pečovatelskou službou, Charita Ostrava, SOS Olomouc, Adra a mnoho dalších.

Podpořili jsme projekty více než 20 základních škol v ČR.

PŘEHLED:

Dary za celkem: 5 435 628 Kč

z toho materiálové dary 595 884 Kč

Děkujeme, bez vás by to nešlo!

Líbil se vám článek?

Rádi byste se dozvěděli více nebo máte dobrý nápad?

Zaujalo Vás některé z témat, máte pro nás dobrý tip, kde můžeme konkrétně pomoci nebo do jakého projektu se zapojit? Napište nám!