V nejchudších zemích světa nemají děti přístup ani k základnímu vzdělání.

  1. Domovská stránka
  2. Aktuality
  3. V nejchudších zemích světa nemají děti přístup ani k základnímu vzdělání.

57 milionů dětí po celém světě nemůže chodit do školy. UNICEF (Dětský fond OSN) zajišťuje přístup ke vzdělání pro nejzranitelnější děti, aby se mohly vymanit z chudoby a získat šanci na lepší budoucnost.

TextilEco a.s.

15. 12. 2021

Firma TextilEco a.s. díky své činnosti, sběru, třídění a znovuvyužití oděvů, bot, kabelek, hraček a knížek může ve spolupráci s prodejnami společensky odpovědné módy finančně podpořit programy UNICEF. A tak proběhl další TÝDEN PRO UNICEF ČR od 23. 9. 2019 – 27. 9. 2019 na pěti prodejnách společensky odpovědné módy.  Zákazníci z Brna (centrum IBC), Boskovic, Jihlavy, Lanškrouna a ze Znojma svým nákupem přispěli na programy pomoci dětem v nouzi.

V týdenní akci se podařilo získat celkem 71.451,-, Kč.

Děkujeme všem zákazníkům, kteří se rozhodli pomoci a svým šetrným přístupem k módě ušetřili nejen přírodu zapojením se do znovuvyužití kvalitních kusů oděvu, ale mysleli na ty nejmenší v různých koutech světa, kteří v životě neměli tolik štěstí.

Spolupráce TextilEco a.s. a UNICEF ČR má již víceletou tradici. Firma se stala tradičním partnerem Vánočního benefičního koncertu a účastnila se Velkého vodního večera, jehož hlavním tématem byl nedostatek pitné vody ve světě. V návaznosti na téma dostupnosti pitné vody uspořádala v roce 2019 i jarní TÝDEN PRO UNICEF, opět ve spolupráci s prodejnami společensky odpovědné módy. V jarním termínu se podařilo získat 69.457 Kč.

Témata jako dostupné vzdělání pro všechny děti, pomoc dětem ve válce, pomoc dětem ohroženým podvýživou a nemocemi jsou častou náplní schůzek při setkání se zástupci UNICEF ČR. „Naše firma je hrdá na možnost v podstatě z již nepotřebného trička, bot, hraček i knížek díky znovuvyužití získávat finanční prostředky pro děti, které potřebují pomoc“, uvedla ředitelka společnosti Mgr. Anna Smolíčková.

Líbil se vám článek?

Rádi byste se dozvěděli více nebo máte dobrý nápad?

Zaujalo Vás některé z témat, máte pro nás dobrý tip, kde můžeme konkrétně pomoci nebo do jakého projektu se zapojit? Napište nám!