I módní blogerky nakupují v secondhandech!

  1. Domovská stránka
  2. Aktuality
  3. I módní blogerky nakupují v secondhandech!

Když jsem si před více než šesti lety založila blog, hlavní hnací myšlenkou pro mě bylo levné nakupování oblečení.

TextilEco a.s.

15. 12. 2021

htěla jsem svým čtenářům a sledujícím ukázat, že móda nemusí být drahou záležitostí a že peníze by nás neměly brzdit, pokud se chceme módně vyřádit. A tak jsem propagovala nakupování v secondhandech především jako úžasnou finančně a dostupnou alternativu k velkým módním řetězcům.

Blogování jsem se časem začala věnovat profesionálně a částečně se jím živit, nicméně ani dnes, po tolika letech, pro mě nakupování v secondhandech neztratilo své kouzlo. Ba naopak, do „sekáčů“ chodím snad častěji než kdy dřív. A své fanouškovské základně, už o několik tisíc sledujících bohatší, stále a pravidelně podsouvám výhody a neoddiskutovatelné kouzlo, které nakupování z druhé ruky nabízí. Oproti svým blogerským začátkům to už ale není primárně nízká cena, která pro mě dřív byla nejsilnějším argumentem pro návštěvy secondhandů. Dnes je to především ekologická stránka věci.

Začala jsem se více zajímat o ekologický dopad módního průmyslu, konkrétně pak v dnešní době toliko populárních fast-fashion řetězců. Řetězců, které se snaží vyrábět své oblečení s co možná nejnižšími základy. To ve výsledku v negativním slova smyslu odnáší jednak jejich zaměstnanci, kteří jsou nucení pracovat v nelidských podmínkách za minimální mzdu, a jednak naše planeta. Uvědomila jsem si, že podobné řetězce už dále nechci podporovat, a začala jsem se více zajímat o možnosti, jak nakupovat uvědoměleji. Nakupování z druhé ruky mi tak začalo dávat ještě větší smysl než kdy předtím.

Totiž nakupovat v second-handech je úžasný způsob, jak darovat už vyhozenému oblečení nový život. Začala jsem spolupracovat s TextilEco a.s.. Pokud někdo vyhodil své oblečení do jejich kontejnerů, a to se pak dostalo i na některou z  prodejen podporující Nadaci Sova, je jasné, že nevznikl odpad, který by bylo třeba skládkovat nebo jinak odstranit. A pokud to samé oblečení pak nosí další člověk, nevznikl ani odpad z výroby nového oblečení, které by si nejspíš koupil místo něho. Věc prostě slouží dál, jen někomu jinému. A důmyslným způsobem se tak uzavře smyčka. Alespoň na několik příštích let.

Nízké ceny a ekologie však nejsou zdaleka jedinými výhodami, které nákupy z druhé ruky nabízejí. O tom až ale někdy příště. Dnes jen tak na úvod, abych se Vám představila a ukázala Vám, že i módní blogerky milují nakupování v secondhandech. Příště se můžete těšit na mých několik osvědčených tipů, jak v sekáčích nakupovat a na co si dát pozor!

 

M.

Instagram

Líbil se vám článek?

Rádi byste se dozvěděli více nebo máte dobrý nápad?

Zaujalo Vás některé z témat, máte pro nás dobrý tip, kde můžeme konkrétně pomoci nebo do jakého projektu se zapojit? Napište nám!