Den Země v Přerově

  1. Domovská stránka
  2. Aktuality
  3. Den Země v Přerově

TextilEco také oslavilo Den Země. Dětem do Přerova zaslalo drobné dárečky jako pastelky a odznáčky.

TextilEco a.s.

10. 05. 2023

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network.

Od roku 1990 se Den Země slaví také v České republice. Jednou z prvních oslav byl studentský happening s Matkou Země a Blanickými rytíři, kteří byli zváni, aby pomohli Zemi od odpadů, klimatických změn a přebujelého konzumerismu. Organizovala česko-americká Earthlinks Foundation.

Den Země slaví víc než miliarda lidí ve více než 193 státech světa a stal se tak největším sekulárním svátkem do kterého jsou zapojení lidé společně bez ohledu na původ, víru či národnost.

Tento celosvětový svátek oslavily děti v Přerově v pátek 21.dubna a TextilEco a.s. je podpořil drobnými dárky – pastelky a odznáčky.

Líbil se vám článek?

Rádi byste se dozvěděli více nebo máte dobrý nápad?

Zaujalo Vás některé z témat, máte pro nás dobrý tip, kde můžeme konkrétně pomoci nebo do jakého projektu se zapojit? Napište nám!