Děkujeme za deky, které jste dali do našeho kontejneru. Už jsou na záchytné stanici pro psy v Boskovicích.

  1. Domovská stránka
  2. Aktuality
  3. Děkujeme za deky, které jste dali do našeho kontejneru. Už jsou na záchytné stanici pro psy v Boskovicích.

Navštívili jsme s kolegyní záchytnou stanici v Boskovicích. Mají zde několik kotců a menší výběh.

TextilEco a.s.

15. 12. 2021

Navštívili jsme s kolegyní záchytnou stanici v Boskovicích. Mají zde několik kotců a menší výběh.

Aktuálně na nové páníčky čeká malá fenka Sušenka (cca. 5 let). Někdo ji uvázal u plotu. Dovezli jsme do stanice deky a misky. Pro každého pejska tak může v kotci čekat jen jeho deka, která mu alespoň trošku zútulní čekání na svého majitele nebo novou rodinu.

 

Proč si vzít pejska z útulku?

1. O psa z útulku se snadněji pečuje

Štěňata jsou raubíři a jejich opatrování přenáší na majitele opravdu velkou odpovědnost. Jsou jako malé děti, potřebují neustálou pozornost a dohled.

Pokud si však vezmete pejska z útulku, zpravidla většina nabízených psů bývá dospělých a často se již stihli  základním návykům čistoty naučit.

2. Vyhovuje vašim potřebám

Personál psího útulku je s pejsky v denním styku, a tudíž má přehled o temperamentu a chování každého psího jednotlivce, mohou Vám tedy poradit.

To vám může pomoci najít psa, který vyhovuje vašim specifickým potřebám doma. Pokud jste například velmi aktivní, útulek může doporučit psa, který má spoustu energie a bude vám parťákem na vašich toulkách přírodou. Máte-li raději klid, i pro Vás se najdou pejsci, kteří si vám lehnou k nohám a odpočívají s vámi u televize nebo si zajdou na kratší procházku. U štěněte si bohužel nikdy nemůžete být jistí jeho temperamentem.

3. Nižší náklady

Koupě psa může stát i tisíce korun, a to zejména pokud pochází od chovatele. Útulky v ČR pejsky darují zdarma nebo za náklady u veterináře.

Vy jim to oplácíte tím, že se zavážete poskytnout pejskovi dobrou péči a lásku.

Líbil se vám článek?

Rádi byste se dozvěděli více nebo máte dobrý nápad?

Zaujalo Vás některé z témat, máte pro nás dobrý tip, kde můžeme konkrétně pomoci nebo do jakého projektu se zapojit? Napište nám!