Chytrý tučňák v chytrém městě…Brno

  1. Domovská stránka
  2. Aktuality
  3. Chytrý tučňák v chytrém městě…Brno

61. ročník MSV v Brně. Unikátní spojení ekologického třídění textilu a solární energie napájí nápady pro nové služby sběru dat, vedoucí k plnění cílů společenské odpovědnosti obcí i měst. Inovativní podoba oděvního kontejneru v designu tučňáka vznikla ve spolupráci se studenty VUT v Brně.

TextilEco a.s.

15. 12. 2021

Filozofií firmy TextilEco a.s. je maximální prevence vzniku textilního odpadu a nastavení chytrého zpracovaní dat odpadového hospodářství. Nově i dostupnost chytrých služeb ve spojení s využitím solární energie.

Firma z Boskovic se již 10 let zabývá umístěním kontejnerů na oděvy, svozem a znovuvyužitím textilu, oděvů, knih, tašek, obuvi i hraček. Díky samoudržitelnému ekologickému podnikatelskému záměru třídí obsah kontejneru až do 250 kategorií a z 90 % znovu užitečně využívá. Díky tomu může podporovat významní organizace jako Nadace SOVA, UNICEF ČR i Lékaře bez hranic.

Během vývoje kontejnerů začala firma pracovat na SMART verzi svých služeb vzhledem ke zpětné vazbě zákazníků. A tak byl první kontejner tučňák, díky solární energii, obohacen o sensor naplněnosti pro optimalizaci logistiky, sensor na světlo vzhledem k bezpečnosti, USB porty, kamerový systém a možnosti měřit vlhkost, venkovní teplotu i atmosférický tlak. Barva na kontejneru zajišťuje i pohodlné omytí graffiti. Správný směr vývoje ukázaly i významná ocenění, které chytrý tučňák obdržel, na veletrhu URBIST SMART CITY 2019 v Brně, FOR ARCH 2019 v Praze i čestné uznání poroty na 61. ročníku mezinárodního strojírenského veletrhu. Ocenění si převzal Peter Anderle, designér firmy TextilEco a.s. a autor podoby tučňáka.

Šikovnost moravských firem reprezentovala společnost v září na mezinárodním veletrhu IFA v Berlíně.

Na MSV 2019 byla představena i novinka v podobě zásilkového boxu nazvána PENGUIN BOX, který využívá výhod fotovoltaiky a díky solární energii poskytuje možnost vyzvednutí nebo ponechání zásilky, kdekoliv a kdykoliv. Penguin box slouží i jako zázemí pro zaměstnance, kteří potřebují své venkovní skříňky na parkovišti, v dílně i v terénu. Jako výrobce může TextilEco a.s. upravit parametry svých chytrých kontejnerů na míru požadavků zákazníka a funkce vhodně kombinovat. „Pracujeme na službě, která je užitečná pro všechny lidi a je dostupná každému“, doplnila hlavní motivaci firmy marketingová koordinátorka Michaela Náplavová.

Líbil se vám článek?

Rádi byste se dozvěděli více nebo máte dobrý nápad?

Zaujalo Vás některé z témat, máte pro nás dobrý tip, kde můžeme konkrétně pomoci nebo do jakého projektu se zapojit? Napište nám!